Danmarksmesterskabet 2000

Hvidovre Sejlklub Suset  5. – 9. juli 2000


RESULTATLISTE MED FRATRÆK. BONUS-POINT SYSTEM

1

DEN 135
Peter Schytte
Kalle Ketelsen
Christian Sørensen
Helsingør 3 1 3 4 (DNC) 4 2 30,4

2

DEN 266
Charl. Jessen
Arvid Andersen
Bo Thejls
Hvidovre 4 2 7 1 5 1 (10) 34,0

3

DEN 263
Bjørn Klepsch
Laila Andersen
Bent Aabin
Hvidovre 5 6 5 2 (7) 6 1 46,4

4

DEN 224
Gunnar Høj
Jacob Olsen
Jesper Jensen
Enighed 2 12 2 7 1 (13) 9 52,0

5

SWE 13
Robert Nifelt
Lars G.Dahl
Mats Wilander
Limhamn 8 3 8 5 4

(8)

6 63,4

6

DEN 228
H.H. Parving
Jeppe Parving
Casper Rossing
 Hellerup 16 (21) 1 11 3

3

13 69,4

7

SWE 1506
Bengt Anvenius
Anders Brunström
Mikael Henriksson
 Långedr. (15) 10 11 3 2

9

7 69,7

8

SWE  829
Marek Janiec
Jonas Andersson
Robert Östman 
 BSLM 10 5 4 9 8 (11) 4 71,0

9

DEN 69
Preben Lerche
John Hemmingsen
Kim Christensen
 Nivå 1 4 10 13 15 5 (22) 74,0

10

DEN 68
C. Christensen
Bo Garny
Jesper Magtengaard
 Hvidovre 18 8 6 8 (OCS) 2 5 76,7

11

DEN 254
Mads Kristensen
Lars Kristensen
Ane K. Jacobsen
 Enighed (11) 7 9 10 9 10 3 80,7

12

DEN 276 Børge Spohr

Peter Spohr
Anders Spohr
Møn 12 11 13 6 6 7 (14) 90,4

13

DEN   221 Jørgen Christensen

Per Hansen
Brian Hansen
Enighed (19) 14 14 16 11 12 8 111,0

14

DEN   203 Niels Ørsted

Mikal Herløw
Folke Ørsted Hansen
Skelskør 6 13 19 19 13 (22) 16 121,7

15

DEN   247 Ole Frederiksen 

Poul Hemdorff
Børge Brandt
Rungsted 9 (20) 16 20 10 19 12 122,0

16

DEN 304 Jan Ebdrup

Tom Brandt
Martin Robert
KAS (21) 9 18 14 12 15 20 124,0

17

DEN 52 Finn E. Jensen

Mikael Sørensen
Asger Mosegaard
KAS 13 16 15 18 (OCS) 16 11 125,0

18

DEN 42
Michael Hansen
Erik Friberg
Claus Rasmussen
Helsingør (20) 19 12 12 14 17 15 125,0

19

DEN 278
Ulrik Raimund
Niels Raimund
Steen Graves
Bogø 17 18 17 15 18 14 (23) 135,0

20

SWE 2592
Bo Andersson
Ulf Andersson
Anders Baeckstrøm
Lagunen 7 15 20 17 DNC DNC (DNC) 153,0

21

 DEN  182
Søren Hillerup
Per Byder
Søren Rabbeh
ØSF 14 (23) 21 22 21 21 18 153,0

22

 DEN  298
Jean Smedegaard
Carina Rømer
Martin R. Dyxenburg
ØSF (26) 17 22 23 17 23 17 155,0

23

 DEN  138
Kenneth Jensen
Lars S. Villadsen
Sven Olsen
Hvidovre 22 22 (23) 21 19 18 21 159,0

24

 DEN  283
Kay Nylander
Bo Kristensen
Johnny Hartig
Enighed 23 (25) 24 25 20 20 19 167,0
25
DEN 19
Peter Bodin
Michael Bentzon
Lau Lorentzen
BSS
25
26
26
(27)
16
24
25
178,0
26
DEN  246
Lars Dalgaard
Anette Dalgaard
Torben Schnack
Greve St
24
24
25
(26)
22
26
26
183,0
27
DEN 231
Bent Larsen
Niels Hofmann   
Karl Erik Jansson    
Møn
27
27
(DNF)
24
23
25
27
189,0
28
DEN 242
Michael Carlsen
Henning Kastel
Mette Nordlander    
Rungsted
28
28
27
(OCS)
24
27
24
194,0
Antal deltagende både

Point for DNF/DSQ/PMS,DND,RET,DNS
Point for DNC
28
35
35
28
35
 
28
35
 
28
35
 
26
33
 
27
34
 
27
34
 
 
DNF: ikke fuldført, DSQ: diskvalificeret, DND: disk. (ikke fratræk) OCS: startfejl, RAF: udgået, DNS: ikke startet.
DNC: ikke deltaget