Danmarksmesterskabet 1994


Nivå Bådelaug    30 juni – 2 juli 1994

Resultatliste med fratræk –  Bonus-point system

Besætning Klub 1. 2. 3. 4. 5. Total

1

DEN 135
Kalle Ketelsen
Peter Schytte
Christian Sørensen
HAS 1 2 5 4 1 11,0

2

SWE 1724
Anders Carlsson
Christer Sellin
Mikael Åhdahl
ØSS 4 1 1 11 18 25,0

3

SWE 1506
Bengt Anvenius
Anders Brunstrøm
Hans Elkjaer
LSS 12 12 4 1 2 29,0

4

DEN 263
Bjørn Klepcsh
Laila Andersen
Bo Christensen
S.E. 10 4 22 2 11 44,0

5

SWE 829
Marek Janiec
Gøran Ejdeling
Bengt Cederblad
BSLM 3 7 13 23 4 45,7

6

DEN 224
Gunnar Høj
Ole Haapanen
Jesper Jensen
SE 2 8 21 8 13 50,0

7

SWE 3355
Gunder Thunberg
Mattias Thunberg
Håkan Karlsson
VSS 9 9 2 13 12 51,0

8

DEN 266
Charlotte Jessen
Arvid Andersen
Bo Thejls
HVS 18 5 3 20 8 53,7

9

DEN 69
Preben Lerche
Henning Jacobsen
Carsten Christoffersen
NIV 6 23 15 5 10 58,7

10

DEN 228
H. H. Parving
Jeppe Parving
P. K. Rossing
HS 11 16 9 3 32 59,7

11

DEN 68
Carsten Christensen
Bent Rabin
Peter Jensen
HVS 24 10 29 6 3 63,4

12

SWE 222
Anders Ewert
Sven Ljunglof
Per Osvald
SBS 5 15 26 19 7 69,0

13

SWE 1212
Claes Hammer
Patrick Reims
Hans Wåhlberg
LSS 7 22 8 9 22 70,0

14

DEN 28
Uwe Fram
Kim Tosti
Arne Rokkjær
ØSF 8 11 6 32 23 71,7

15

SWE 270
Dan Ekstrøm
Ted Olausson
Andreas Hansen
SSIF 16 13 7 29 15 75,0

16

SWE 3310
Curt Rådenholt
Niels-Gøran Henriksson
Lars-Erik Persson
RHSS 22 3 11 21 21 76,7

17

SWE 1870
Johan Winberg
Oscar Aspington
K.H. Winberg
RHSS 25 31 17 7 6 78,7

18

SWE 1629
Anders Roth
Marck Pola
Frederik Wulf
SBK 14 17 10 DNS 19 84,0

19

SWE 2377
Mikael Henrikson
Alf Anderson
Anders Hellman
LSS 20 21 12 15 35 92,0

20

SWE 1735
Bjørn Olsson
Anders Welander
Hans-Olof Hansson
LSS 17 19 16 17 20 93,0

21

SWE 2592
Bo Andersson
Ulf Andersson
Anders Backstrøm
BSLM 13 24 25 16 17 94,0

22

DEN 65
Bo Garny
Erik Petersen
Erik Thueslev
HVS 19 20 18 14 31 95,0

23

SWE 180
Bengt Friberg
Mats Burg
Rasmus Rasmussen
RHSS 29 26 24 12 16 102,0

24

SWE 1406
Gøran Lundblad
Helen Lundblad
Rasmus Thornberg
RHSS 23 14 19 26 28 106,0

25

DEN 276
Børge Spohr
Peter Spohr
Henrik Petersen
MØN DNF 6 14 25 38 106,7

26

DEN 15
Johan Bjerre
Laust Kruse
Jørgen Træholdt
RKS 21 DSQ 23 31 9 108,0

27

DEN 202
Jørgen Kvist
Poul Kvist
Claus Ringby
SS 15 18 30 37 26 113,0

28

DEN 52
Finn E Jensen
Heidi Boch Thomsen
Jan Petterson
KAS 27 29 20 18 29 118,0

29

SWE 13
Robert Nifelt
Anders Kronval
Sten Ludvigsen
BSLM 33 25 28 10 33 120,0

30

DEN 300
Helmuth Jacobsen
Bente Jacobsen
Carsten Olsen
PS 26 32 33 33 14 129,0

31

DEN 178
Henrik Blomdahl
Tanja Blomdahl
Martin Blomdahl
VS 28 33 27 22 30 131,0

32

SWE 1404
Martin Fridh
Mats Dahlander
Jonas Persson
BOJK PMS DNF PMS 24 5 136,0

33

DEN 231
Bent Larsen
Allan Schmidt
Niels Hofman
MØN 30 27 36 39 24 141,0

34

DEN 184
Søren Øgaard
Morten Hjort
Tom Kallehauge
FSK-F 36 34 35 28 25 146,0

35

DEN 186
Arne Andersen
Tommy Neesgaard
Jacob Bang
TSK 31 28 31 35 37 149,0

36

DEN 182
Søren Hillerup
Per Byder
Søren W. Larsen
ØSF PMS 30 32 30 34 150,0

37

SWE 2223
Hans Øgren
Markus Øgren
Allan Sørensen
ØSS 34 37 34 27 39 156,0

38

DEN 270
Ole Monies
Bo Svensmark
Christian Monies
NIV 38 38 39 34 27 161,0

39

DEN 38
Poul E. Kjeldgaard
Herluf Hessellund
Bo Andersen
AS 32 35 38 DSQ 41 170,0

40

SWE 3074
Lennart Jønsson
Peter Jønsson
Katja Johnsson
SSP 37 36 37 38 36 170,0

41

DEN 221
Peter Pedersen
Carsten Rothmann
Bent Jacobsen
ØST 35 39 PMS 36 40 174,0
Antal deltagende både

Point for DNF/DSQ/PMS,DND,RET,DNS
Point for DNC
41
48
48
41
48
 
41
48
 
41
48
 
41
48
 
 
DNF: ikke fuldført, DSQ: diskvalificeret, DND: disk. (ikke fratræk) PMS: startfejl, RET: udgået.
DNS: ikke startet. DNC: ikke deltaget