Vallensbæk Sejlklub      2 – 4 juli 1992

Resultatliste med fratræk –  Bonus-point system

Besætning Klub 1. 2. 3. 4. 5. 6. Total

1

DEN 69
Preben Lerche
Henning Jacobsen
Carsten Christoffersen
RKS 6 4 1 (24) 5 1 29,7

2

DEN 276
Børge Spohr
Henrik Pedersen
Ole Eskling
Møn 3 2 2 14 2 (16) 34,7

3

DEN 135
Kalle Ketelsen
Peter Schytte
Christian Sørensen
HAS 2 1 4 7 7 (12) 37,0

4

DEN 263
Bjørn Klepcsh
Arvid Andersen
Charlotte Jessen
S.E. 1 9 7 (18) 12 2 49,0

5

DEN 224
Gunnar Høj
Ole Haapanen
Jesper Jensen
Enighed 4 8 (14) 13 4

3

54,7

6

DEN 283
Kim Christensen
Lisbeth Errebo
Karl Kristensen
Kragenæs 21 6 8 1 3 (24) 58,4

7

SWE 270
Dan Ekstrøm
Ted Olausson
Andreas Bernhold
SSIF 11 17 15 3 1 (18) 66,7

8

DEN 278
Niels Raimund
Steen Graves
Erik Elingaard
Bogø 9 7 18 12 6

(20)

81,7
9
DEN 68
Carsen Christensen
Bent Aabin
Kim Anderson
Hvidovre
5
12
6
11
20
(27)
82,7

10

SWE 3355
Gunder Thunberg
Mattias Thunberg
Håkan Karlsson
VSS 18 10 12 6 (18) 7 82,7

11

SWE 2317
Bengt Rask
Ingalill Rask
Birgitta Rask
LBS 12 11 13 (19) 11 6 82,7

12

SWE 829
Marek Janiec
Anders Kronwall
Martin Fridh
BSLM (23) 21 17 5 13 4 87,0

13

SWE 222
Anders Ewest
Bengt Anvenius
Per Ewert
SBS (PMS) 24 5 8 8 14 88,0

14

DEN 231
Bent Larsen
Asger Larsen
Jacob Nielsen
Møn 24 3 16 10 (PMS) 11 90,7

15

SWE 180
Bengt Friborg
Mast Borg
Margaretta Christensen
RHSS (PMS) 18 3 9 10 25 91,7

16

DEN 65
Bo Garny
Erik Thueslev
Erik Petersen
HVS 16 25 10 2 15 (26) 93,0

17

SWE 2377
Mikael Henrikson
Bengt Persson
Susanne Olsson
LSS 10 14 20 4 19 (21) 95,0

18

DEN 52
Finn E. Jensen
Birgit Ø. Sørensen
Claus Mouritsen
KAS 7 (31) 19 15 16 13 100,0

19

SWE 2000
Class-Henrik Møse
Crister Jensen
Stefan Nordstrøm
LSS 13 16 21 (22) 17 9 106,0

20

DEN 286
Niels Flandrup
Bo Petersen
Erik Jensen
SGS 17 13 11 26 (26) 15 112,0

21

DEN 178
Henrik Blomdahl
Tonny Jensen
Anja Haapanen
VS 25 (32) 9 21 21

8

114,0

22

SWE 1406
Gøran Lundblad
Helen Lundblad
Peter Bengtsson
RHSS 8 15 22 16 23 (29) 114,0

23

SWE 2487
Anders Lindgren
Gun Lindgren
Dag Fritzson
Langd SS 19 19 (23) 17 14 17 116,0

24

SWE 1094
Bengt Cederblad
Alf Andersson
Mikael Jacobsen
LSS 20 5 25 20 28 (32) 127,0

25

DEN 182
Søren Hillerup
Erik Arnbak
Søren W. Larsen
ØSF 22 20 26 (29) 22 10 130,0

26

DEN 38
Poul E. Kjeldgaard
Herluf Hessellund
Bo Andersen
AS 14 23 24 23 25 (30) 139,0

27

DEN 138
Kenneth Jensen
Erik B Jensen
Carsten Lenum
HVS 26 26 30 (30) 9 22 143,0
28 DEN 168
Lars Borch Hee
Heidi Clausen Jeppesen
Johnny Nielsen
Søhesten 27 27 28 (32) 31 5 147,0

29

DEN 102
Mogens Hageman
Søren Blume Svendsen
Klaus Mortensen
SKB 15 22 32 27 33 (34) 159,0

30

DEN 43
Torben Jensen
Hans Jensen
Sanne Jensen
VSK 29 28 (33) 28 30 23 168,0

31

DEN 293
Peter Jensen
Lars Frandsen
Ebbe Bruus
HVS 30 29 27 (33) 27 28 171,0

32

SWE 1735
Bjørn Olsson
Anders Welander
Hans-Olof Hansson
LSDS 31 30 29 25 29 (33) 174,0

33

DEN 221
Peter Pedersen
Carsten Rothman
Bent Jacobsen
ØST 28 (33) 31 31 24 31 175,0

34

DEN 53
Peter Rasmussen
Leif Jensen
Henning Pedersen
Lynetten 32 (34) 34 34 32 19 181,0
Antal deltagende både

Point for DNF/DSQ/PMS,DND,RET,DNS
Point for DNC
34
41
41
34
41
 
34
41
 
34
41
 
34
41
 
34
41
 
 
DNF: ikke fuldført, DSQ: diskvalificeret, DND: disk. (ikke fratræk) PMS: startfejl, RET: udgået.
DNS: ikke startet. DNC: ikke deltaget